Please Sign In for Account Setting

ورود

Langauge

Choose the language in which you want to view Wetube

Template

Choose the Template

در حال بارگذاری پلیر، لطفا شکیبا باشید ...

اخراج یهودیان ارتدکس از گواتمالا

497
0
0

انتشار شده در 5 سال قبل

پایگاه جامع فرق، ادیان و مذاهب_ گروهی از یهودیان ارتدکس افراطی در روستایی در غرب گواتمالا [در آمریکای مرکزی] مجبور به ترک خانه‌های خود شده و باید محلی تازه برای زندگی بیابند. دلیل این اجبار را مقامات روستا بدرفتاری آنان با محلی‌ها و گردشگران عنوان می‌کنند. سخنگوی این گروه گفت: «این رفتار که آنان با ما کرده‌اند برای متهم کردن ما به کاری است که انجام نداده‌ایم. ما به طور قانونی به عنوان شهروندان گواتمالا که در این اقلیت، اکثریت را شامل می‌شویم، حق داریم هر جایی که می‌خواهیم زندگی کنیم. باید به قوانین کشور احترام بگذاریم.»
یکی دیگر از آنان گفت: «ما هولوکاست دیگری نمی‌خواهیم و به همین دلیل است که ما این‌گونه زندگی می‌کنیم. خیلی ناراحت کننده است. من هفت سال اینجا زندگی کرده‌ام.» این عده که بالغ بر ۲۳۰ تن هستند پیش از این در کانادا زندگی می‌کردند. آنان که خود را یهودیان تبعیدی می‌دانند از اقامت در اسرائیل سر باز می‌زنند.
چند نکته:
- گرچه گزارشگر، این یهودیان را افراطی، می‌داند اما باید توجه داشت که آن‌ها خواستار احکام شریعت موسی هستند.
- این یهودیان چون صهیونیست‌ها را قبول ندارند، از اقامت در اسرائیل سر باز می‌زنند.
- حجاب این یهودیان ارتدکس همانند حجاب مسلمانان است. حجاب از احکامی است که پیامبران الهی بر آن تأکید داشته‌اند. بی‌حجابی‌هایی که در عصر حاضر شاهدیم، محصول تفکر ضد الهی و دینی است.

نظرات